Pondělí, 29 května, 2023
- Reklama -123jobs

Pět ověřených, levných a rychlých tipů pro ozdravení duše i těla

Zdravé tělo je základ zdravého ducha a svěží myslíme napomáhá i fyzické kondici. V našem těle vše se vším souvisí a proto se Jodi Walker, Koucký v oblasti holistického přístupu ke zdraví rozhodla shrnout tipy, které pomohou získat a udržet celkový pocit zdraví a vyrovnanosti.

MaM 03.06.2021 15:00 cvičení, zdraví, aktivita, pohyb, životospráva, Foto: Shutterstock
Minimálně 30 minut pohybu denně.
Neexperimentujte se stravou

Lepší než jakákoli dieta je zdravé, pestré a střízlivé stravování, které dokážete udržet celoživotně. Každá dieta totiž pro tělo představuje stres a život ve stresu není zdravý ani příjemný. Přestože vás částečně těší že zhubnete. Obvykle však opět přiberete a tak zdravý životní styl nevypadá. Najděte stravování, které vám umožní držet zdravou váhu bez extrémů.

cvičte

Minimálně 30 minut pohybu denně. Je to základ. Nemáte čas? Choďte pěšky, projděte se, prožijte o 15 minut na sociální síti méně a zacvičte si. Ráno vstaňte o 15 minut dříve a proběhněte se. Krátkých 30 minut pro zdraví a život není mnoho. Protože pokud si je nenajdete, onemocnění vás připraví o mnohem více času.

Vytvořte si útočiště

Každý potřebuje své místo, svůj koutek, svůj prostor, kde bude sám se sebou. Nemusí jít o pokoj. Stačí prostor v rohu pokoje. Posezení u oblíbeném kvítku, na balkoně na zahradě. meditační oltářík kdesi na stole. Posedět si pár minut a přežít chvíle sám se sebou považuje Jodi Walker za velmi klíčové k nabírání životní rovnováhy.

víno, ženy, kamarádky, oslava, žena, alkohol
ČTĚTE AJ
Popíjíte víno a říkáte si, že v malém množství prospívá zdraví? Nová studie vás zchladí
Obklopte se správnými lidmi

Osobami, které mají stejné myšlenky jako vy. Podpoří vás, dokážete se s nimi smát. Najdete je ve sportovních klubech, zájmových kroužcích, při oblíbených aktivitách. Travte více času s lidmi, od kterých se máte co naučit, jak s těmi, kteří vás chtějí omezovat, podceňovat ,, případně s vámi manipulovat. Váš život se díky takovému kolektivu zlepší o 180 stupňů.

Zapomeňte na minulost

Nechte si ji jako vzpomínku, poučení, jako něco, co vám zůstane v mysli. Jako lekce, vědomost, poučení. No už se pro minulost netrapte. Nikdy ji nezměníte, pouze si jí otrávíte přítomnost a budoucnost. Zdraví a šťastní lidé se zabývají tím, co mohou ovlivnit. To, na co už dosah nemají, nechávají mimo své pozornosti. Je to praktické i zdravé.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek